Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Zbór w Sosnowcu
Nabożeństwo sobotnie

Nabożeństwa odbywają się w praktycznie każdą sobotę, w godzinach od 9:30 do około 12:00. Ewentualne wyjątki staramy się ogłaszać odpowiednio wcześniej na tej stronie oraz za pośrednictwem FB. Nasz zbór szczęśliwie znajduje się w miarę blisko centrum Sosnowca, niedaleko od dworca PKP oraz dworca autobusowego. Zainteresowanych zapraszamy do zakładki Jak dojechać.

Na nabożeństwo wejść i pooglądać, posłuchać może każdy. Nie wymagane są żadne zaproszenia, przepustki, nie trzeba się też nikomu tłumaczyć z celu swojej wizyty (choć będzie nam bardzo miło, jeśli zechcą Państwo z nami porozmawiać). Gorąco zachęcamy by, jeśli to możliwe, wziąć z sobą egzemplarz Pisma Świętego — wtedy można na bieżąco konfrontować z nim to co jest głoszone w trakcie nabożeństwa. Jednak nie jest to w żadnym razie wymóg.

Nabożeństwo podzielone jest na dwie części. Na początku pierwszej części ma miejsce krótkie wystąpienie, w trakcie którego kaznodzieja zazwyczaj dzieli się doświadczeniami, które miał możliwość przeżyć w ostatnim czasie.

Następnie do około godziny 11:00 trwa szkoła sobotnia — wspólnie studiujemy Pismo Święte pod kątem wybranego na dany dzień tematu. Lekcję szkoły sobotniej prowadzi osoba wybrana ze zboru — zadaje pytania, udziela głosu, kieruje dyskusją.

Po kilkuminutowej przerwie następuje druga część, której głównym elementem jest kazanie Słowa Bożego.